Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/www/slantour.cz/www/spanelsko.slantour.cz/classes/serial_lists.inc.php on line 73
Tomar - historické templářské město | Dovolená a poznávací zájezdy do Španělska s CK SLAN tour
CK SLAN tour - logo

Hlavní historickou památkou města je, již výše zmíněný, hrad a klášter Řádu Kristova, který je vynikajícím souborem architektury 12. až 16. století a jedna z nejvýznamnějších staveb Portugalska. Kruhový kostel kláštera byl vybudován podle Omarovy mešity v Jeruzalémě, kterou křižáci mylně pokládali za Šalomounův chrám. Okno chrámu, tzv. Manuelské okno, je vrcholným dílem portugalské pozdní gotiky zvané manuelský sloh nebo manueline. Pozoruhodné jsou rovněž zdobené klášterní ambity.


Ve městě také najdeme nejlépe dochovanou středověkou synagogu v Portugalsku. Byla postavena okolo roku 1430 a je pozoruhodná valenou klenbou na čtyřech pilířích. Bohoslužby se zde naposledy konaly roku 1497. Po vypovězení Židů ze země sloužila jako vězení, seník a sklad. Dnes zde sídlí malé židovské muzeum Museum Luso-Hebraico de Abraham Zacuto. Nese jméno významného portugalského astronoma a matematika 15. století. Další místní významnou sakrální stavbou je gotický kostel Santa Maria do Olival ze 13. století, jež byl postaven jako pohřebiště templářských rytířů. V průběhu staletí byl několikrát zrestaurován, zachoval si však gotické průčelí a rozetové okno. Je zde pohřben velmistr Gualdimo Paise a další templářští mistři. Kostel svým významem daleko přesahoval Tomar - ve věku objevů byl mateřským stánkem námořníků.


Místní kostel Sao Joao Baptista je zase pozoruhodným překrásným manuelským portálem a osmibokou věží. Uvnitř je zdobená kamenná kazatelna a vynikající obrazy ze 16.století, např. Poslední večeře a Stětí Jana Křtitele od Gregória Lopese (1490 - 1550). Naproti kostelu stojí radnice ze 17. století a pomník Gualdima Paise, zakladatele kláštera. V Tomaru také najdeme jednu z nejkrásnějších renesančních staveb Portugalska, kterou je kaple Nossa Senhora da Conceiçao postavená v letech 1532 až 1540 v čistě renesančním slohu a byla zamýšlena jako hrobka krále Jana III.

Tomar
Tomar
Tomar

Tomar - historické templářské město - Španělsko s CK SLAN tour

Seznam zájezdů - Tomar - historické templářské město

Odjezd od: Příjezd do: Název zájezdu/hotelu:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země/destinace seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně

Warning: A non-numeric value encountered in /home/www/slantour.cz/www/spanelsko.slantour.cz/classes/serial_lists.inc.php on line 1208

Warning: A non-numeric value encountered in /home/www/slantour.cz/www/spanelsko.slantour.cz/classes/serial_lists.inc.php on line 1222
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Španělsko, Costa Brava
Španělsko s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.

Nabídka pobytových zájezdů do Španělska je soustředěna do katalogu Dovolená u moře 2023 spolu s pobyty v Itálii, Chorvatsku a Francii. Španělské pláže Costa Brava, Costa Dorada či Costa del Azahar patří mezi nejoblíbenější evropské turistické destinace.

Ve Španělsku také můžete vidět zajímavé sportovní soutěže jako jsou fotbalová Primera Division, závody Formule 1 či Moto GP.
Do nabídky CK SLAN tour patří poznávací zájezdy do celého světa, pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2023 v Soči a další).
Od roku 1990, kdy byla společnost založena, využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů.

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour