Warning: mysqli_fetch_array() expects parameter 1 to be mysqli_result, bool given in /home/www/slantour.cz/www/spanelsko.slantour.cz/classes/serial_lists.inc.php on line 73
Lisabon - hlavní město Portugalska | Dovolená a poznávací zájezdy do Španělska s CK SLAN tour
CK SLAN tour - logo

První zmínky o městě pocházejí z 12. století př.n.l., kdy se zde mělo nacházet fénické obchodní středisko. Za punských válek stál Lisabon na straně Římanů a stalo se za odměnu součástí Římské říše s rozsáhlými privilegijemi. Lisabon pod římskou vládou prosperoval a patřil k ohniskům křesťanství na Pyrenejském poloostrově.


Ve 4. a 5. století n. l. však město trpělo vpády Alanů a Vandalů a následně bylo začleněno do vizigótské říše. Někdy kolem roku 711 bylo město dobyto Maury, kteří jej ovládali až do roku 1147, kdy je v dobyl s pomocí anglických, francouzských a německých rytířů první portugalský král Afonso. Hlavním městem Portugalského království se Lisabon stal až o více než sto let později, v roce 1255. V listopadu roku 1755 pak zasáhlo město katastrofální zemětřesení, které spolu s následnými požáry a vlnou tsunami zničilo velkou část města. Odhaduje se, že tehdy zahynulo 60 - 100 tisíc obyvatel.


Prohlídku Lisabonu je asi nejlepší začít v samém středu města na náměstí Praça Dom Pedro IV, kterému nikdo neřekne jinak než Rossio. To je systémem rovnoběžných ulic spojeno s Praça do Comércio, což je velké náměstí přímo u moře, které bylo postaveno tak, aby k němu mohly připlouvat lodě. Přímo z náměstí je vidět most 25. dubna, který je pojmenovaný podle karafiátové revoluce v roce 1974 a který je kopií slavného Golden Gate v San Franciscu.


Na spojnici dvou výše zmíněných náměstí se nachází známý výtah Elevador de Santa Justa z dílny Raoula Mesniera du Ponsard, žáka Gustava Eiffela. Výtah překonává 32 výškových metrů a za 2 eura vás vyveze na krásnou vyhlídku. Přímo naproti vám se pak objeví Castelo de São Jorge, jehož návštěva je také nutností. Za návštěvu také stojí původní hradby města, po nichž se lze, po zaplacení vstupu, projít a pokochat se nádherným výhledem na Lisabon.


Rozhodně však nesmíte vynechat návštěvu čtvrti Belém, kde se nachází několik světoznámých historických objektů. Dominantou celé čtvrti je klášter sv. Jeronýma ze 16. století, kde milovníci architektury mohou být uchváceni krásou čistého manuelismu. Dále zde najdeme Památník objevitelů, který byl postaven ještě za dob vládnutí diktátora Salazara a měl by zobrazovat hrdost na dobyvatelské a objevné plavby lodí plujících pod portugalskou korunou. Zajímavá je také Belémská věž, která měla původně město chránit před nájezdy barbarů.


Na opačném konci Lisabonu, v části Parque das Naçoes, se nachází další atrakce, která rozhodně stojí za navštěvu - Oceanárium. Pojítkem celého oceanária je velký bazén uprostřed budovy, kde můžete vidět opravdu hodně zástupců vodní říše. Okolo centrálního bazénu procházíte čtyřmi pavilony, kde je každý věnovaný jinému kontinentu na světě - potkáte zde například tučňáky či mořského lva. Celá čtvrť Parque das Naçoes byla přestavěna a zrekonstruována v roce 1998 pro světovou výstavu EXPO. V současnosti ji obyvatelé Lisabonu využívají pro odpočinek a zábavu, kromě zmíněného Oceanárium se zde ještě nachází nová koncertní síň.

Lisabon
Lisabon
Lisabon

Lisabon - hlavní město Portugalska - Španělsko s CK SLAN tour

Seznam zájezdů - Lisabon - hlavní město Portugalska

Odjezd od: Příjezd do: Název zájezdu/hotelu:

Název zájezdu seřadit vzestupně seřadit sestupně Termín seřadit vzestupně seřadit sestupně Země/destinace seřadit vzestupně seřadit sestupně Cena od seřadit vzestupně seřadit sestupně

Warning: A non-numeric value encountered in /home/www/slantour.cz/www/spanelsko.slantour.cz/classes/serial_lists.inc.php on line 1208

Warning: A non-numeric value encountered in /home/www/slantour.cz/www/spanelsko.slantour.cz/classes/serial_lists.inc.php on line 1222
<<  1   >>

CK SLAN tour

CK SLAN tour
Španělsko, Costa Brava
Španělsko s CK SLAN tour

SLAN tour jedním z nejstarších českých specialistů na poznávací zájezdy. Cestovní kancelář byla založena již v roce 1990 a od prvních dnů existence se zaměřuje na zájezdy za poznáním do zemí celého světa.
Mezi více než 30 zeměmi, do kterých operujeme poznávací zájezdy převažují Evropské destinace, nicméně můžete s námi vyrazit i na exotičtější poznávací zájezdy například do Mexika, Spojených Arabských Emirátů, Číny, Jordánska, či USA.

Nabídka pobytových zájezdů do Španělska je soustředěna do katalogu Dovolená u moře 2022 spolu s pobyty v Itálii, Chorvatsku a Francii. Španělské pláže Costa Brava, Costa Dorada či Costa del Azahar patří mezi nejoblíbenější evropské turistické destinace.

Ve Španělsku také můžete vidět zajímavé sportovní soutěže jako jsou fotbalová Primera Division, závody Formule 1 či Moto GP.
Do nabídky CK SLAN tour patří poznávací zájezdy do celého světa, pobytové zájezdy (klasickou dovolenou) do Chorvatska, Španělska, Itálie, Francie, Mexika, SAE, České republiky či na Slovensko, Lázeňské pobyty na Slovensku, v Maďarsku a v Čechách, Lyžování v Alpách, jednodenní zájezdy a Eurovíkendy a v neposlední řadě také zájezdy na velké sportovní akce (Premier League, Serie A, Formule 1, Moto GP, NHL, Wimbledon, French Open, ZOH 2022 v Soči a další).
Od roku 1990, kdy byla společnost založena, využilo služeb CK SLAN tour více než 100.000 klientů.

Kontakty CK SLAN tour:

tel.: (+ 420) 312522702
mob.: (+ 420) 604255018
e-mail: info@slantour.cz

Kompletní kontakty - CK SLAN tour